Uwaga rodziców na ich potomstwo powinna być stała

3

Nie wolno nam zapominać, że kontakt z rodzicami jest bardzo ważny dla dziecka. Jeśli zamiast tego uzyska pełną kontrolę, wtedy dziecko może być zagrożone. Rodzice powinni być naprawdę zainteresowani życiem nastolatka. Musisz być zaangażowany, a nie nieufność. Wtedy będziesz pierwszym, który dowie się o jego problemach i pomoże ci uniknąć ryzykownych działań.

– 3 – Uwaga rodziców na ich potomstwo powinna być stała. Powinieneś przestraszyć się:

– obecność siniaków i wszelkich śladów na szyi;

– zaczerwienione białka oczu;

– bladość lub szarość skóry;

– częste bóle głowy i chęć do spania więcej;

– obecność omdlenia, duszność i zawroty głowy.

Warto obserwować dziecko i jego częste nocne siedzenie przy komputerze w pomieszczeniu. Jeśli ma nowych przyjaciół, którzy nie wzbudzają zaufania do ciebie, powinieneś bardzo uważnie poznać więcej informacji na ich temat.

– 4 – Rodzice potrzebują, tak szybko jak to możliwe, zrozumiałego, ale nie inwazyjnego, wyjaśnienia dziecku ostrożności, komunikowania się z nowymi ludźmi przez Internet. Powinien wiedzieć, że informacji osobistych i poufnych nie można udostępnić w „sieci”.

Przygotowania do Wielkanocy można przekształcić w wielkie święto dla dzieci, w którym dzieci będą malować jajka. Z biegiem czasu proces farbowania jaj może stać się tradycją rodzinną, gdy w czasie wypoczynku cała rodzina gromadzi się przy stole, a każdy oferuje własny wariant malowania.

W jaki sposób dzieci mogą pomalować jajka na Wielkanoc?

– 1 – Stosuj naturalne środki zaradcze.

Dzieci zobaczą, jak z prostych produktów można tworzyć jasne i piękne jajka. Zbieraj skórki cebuli z góry, aby ugotowane w niej jajka nabrały kilku złotych odcieni, w zależności od czasu gotowania. Im dłużej jajko będzie gotowane w łupinie, tym ciemniejszy będzie jego kolor.

Jeśli używasz soku z buraków, kolor jajek będzie odpowiedni – fioletowy, a jeśli ugotujesz je w szpinaku, wtedy jaja zamieni się na jasnozielone. W przypadku pomarańczy i żółci można użyć soku z marchwi lub kurkumy.