Tysiące uczestniczą w maratonie w Londynie po odliczeniu od kosmosu

Prawie 40 000 osób biegło w maratonie w Londynie w 2016 roku, wyruszając z parku Greenwich w południowo-wschodnim Londynie po odliczeniu od Major Tima Peake w kosmosie. Jemima Sumgong przeżyje podróż i uderzyła głową, aby wygrać Marathon w Londynie Czytaj więcej

Brytyjski astronauta, który uczestniczył w wyścigu o długości 26,2 mili na bieżni na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, złamał rekord najszybszego maratonu na orbicie w czasie 3 godzin 35 minut 21 sekund.

Giganci maratonu W niedzielę w stolicy Wielkiej Brytanii, a Eliud Kipchoge z Kenii wygrał męską elitę i pokonał drugi najszybszy czas maratonu w historii, 2 godziny 3 minuty 5 sekund – zaledwie osiem sekund poza rekord świata. Jego rodak Stanley Biwott prowadził indywidualnie najlepiej w finiszowaniu w 2 h 3 min 51sek.Facebook Twitter Pinterest Brytyjski astronauta Tim Peake świętuje po ukończeniu swojego maratonu na międzynarodowej stacji kosmicznej. Fot .: Henning Kaiser / EPA

W wyścigu elitarnych kobiet kolejna kenijska, Jemima Sumgong, opadła głową na drogę, która została odzyskana z jesieni, aby zdobyć swój pierwszy tytuł w Londynie w 2 h 22 min 58sek. Marcel Hug z Szwajcarii wygrał wyścig na wózek dla mężczyzn, przed mistrzem brytyjskim w klasie Paraolimpi, Davidem Weirem, a American Tatyana McFadden wygrała wyścig kobiet przez czwarty rok z rzędu.

Prince Harry, Patron Maritalnego Miłosiernego Trustu w Londynie, wręczył nagrody dla zwycięzców. Facebook Twitter Pinterest Biegacz ubrany jak szturmowiec z Gwiezdnych wojen działa w maratonie.Fot. Joel Ford / Getty Zdjęcia

Tymczasem jeden szczęśliwy biegacz stanie się milionowym finiszem w historii wyścigu, który po raz pierwszy odbył się w 1981 roku. Ich tożsamość zostanie ujawniona w maju, a także Wejdź do książek.

Wśród biegaczy zabawy biegli zawodnicy ubrani jak hotdogy, banany, dinozaury i superbohaterowie. Było zarejestrowanych czterech trupistów, 400 lat od śmierci barda.

Najstarszym biegaczem był 88-letni Iva Barr, który biegał marathon od około 30 lat i wziął udział w pierwszym wyścigu w 1981 roku. Jeden z uczestników, Christopher Barton, zaproponował swoją dziewczynę w Tower Bridge według BBC.

Prezenter telewizyjny i radiowy Chris Evans i Natalie Dormer, brytyjski aktor, który grał w grze Game of Thrones, znalazły się wśród sławnych biegaczy.Był też piłkarz Danny Mills i Dame Kelly Holmes, podwójna medalista olimpijskiego o znacznie krótszych dystansach. Facebook Twitter Pinterest Książę Harry z Eliud Kipchoge i Jemima Sumgong po wygrał wyścigi mężczyzn i kobiet. Foto: Karwai Tang / WireImage

Marc Thorpe, ze swoim medalem na szyi, powiedział Guardianowi, że nagrał czas 2h 45min. Powiedział: „Czuję się niesamowicie i zmęczony – 2:45 stawia mnie na mistrzostwach i jestem nad księżycem.To mój czwarty raz i to jest tradycja. „

Kolejny biegacz, Lawrence, pochylony nad garniturem butelki piwa po taktowaniu 3 h 53 min, powiedział:” Noszenie tego było najbardziej niesamowitym machiną – wiwatowałam Wszędzie poszedłem „. Czuję się martwy, ale będę miał kilka z nich – powiedział, dotykając butelki.

W 25-milowym punkcie tłumy Widzowie z widokiem na Tamizę, London Eye i wieża zegarowa Big Ben, ubrana w futrzane uszy, walcząc pontonami i trzymając balony, wiwatowali każdego biegacza, jak jechali. Aisha S Gani (@aishagani) Am w nabrzeżu Embankment, „Miałem w tym udział w mini-maratonie i obserwowałem, jak mój kolega z drużyny prowadził lokalny klub.” Miałem wrażenie, że nie mogę się doczekać powrotu. .Kiedy minęły, było całkiem dobre. Wszyscy wiwatowali i to sprawiło, że chcę uciekać. Jestem pewien pewnego dnia będę biegał w maratonie. Widząc każdy wykończenie było niesamowite. Uśmiech na twarzy ludzi mówiących: zrobiłem to. Catherine Miles, dyrektor fundraisingu w organizacji charytatywnej raka Antony Nolan, powiedziała: „Mam nadzieję, że pozyskamy ponad 600 000 funtów I mają ponad 255 biegaczy. To było fantastyczne i oglądaliśmy paralimpijskich sportowców, którzy prowadzili kobiety i biegali szybko z dużą szybkością.

„Dla nas mamy wielu ludzi, którzy prowadzą kogoś, kogo mają Utracone i to niezwykle osobiste zdarzenie i zaszczyt być częścią tego.Janice Walker udała się do Londynu z rodziną, aby obejrzeć męża Paula, Paula, 50 lat, ubiegać się o księżniczkę Trust i podbić 3500 funtów. „Był dość nerwowy, ale podekscytowany i miał domową granolę na śniadanie i zabrał ze sobą trochę. Chciał być w maratonie w Nowym Jorku w zeszłym roku, ale został ranny. Złożył wniosek do Londynu w tym roku i wsiadł. Wszyscy się spotkamy w punkcie uroczystości, a następnie jedząc obiad w Savoy. „Facebook Twitter Pinterest Biegacz otrzymuje poparcie ze strony tłumu podczas przechodzenia przez parlament. Janet Bartholomew, mając na głowie futrzane uszy na głowie, powiedziała opiekunowi, że wspierała RSPCA: „Mamy zespół 45 lat i byliśmy tu od 10.30.Założyłam moje uszy i jest to świetna społeczność. Mamy bardzo elitarnych sportowców i wezmą udział w zabawnych biegaczach, a wszyscy wiwatujemy dla każdego „. Charytatywna nadzieja zwiększy 40 000 funtów. Rachel, z Clic Sargent, organizacja charytatywna dla dzieci z rakiem, Powiedział: „Od 5:30 rano mieliśmy ludzi w sekcjach dopingowych i ponad 230 biegaczy. Mamy dwóch członków zespołu zbierającego fundusze i wielu ludzi popierających kogoś z chorobą nowotworową lub pamięcią. To było wspaniałe i maratonowe dni zawsze były świetne „.

W Londynie zostały zamknięte drogi , Z większością wyścigów po przebiegu rzeki Tami.