Klocki dla dzieci

Zabawki-dla-dzieci

Formularz. Zabawka musi być wolna od ostrych wystających części, zadziorów i ostrych rogów, które dziecko może zranić.

Kolor, który powinien być jak najbardziej naturalny. Po pierwsze, nie narusza to postrzegania przez dziecko prawdziwego świata, a po drugie, zabawki klocki dla dzieci „trujące kolory” mogą straszyć dzieci i zawierać „toksyczne” barwniki. Należy również unikać czarnych kuchnie dla dzieci i jasnoczerwonych zabawek, które mogą być słabo postrzegane przez dziecko.

Przy wyborze warto zauważyć, że do 4 miesięcy dzieci najlepiej widzą żółty kolor, potem pomarańczowy i czerwony, a przez 6 miesięcy rozróżnia się prawie wszystkie kolory tęczy.

Zapach. Zapraszam do wciągania zabawki bezpośrednio w sklepie. Nie powinien mieć trwałego nieprzyjemnego zapachu, a jeśli tak, to znaczy, że jest zrobiony z „toksycznych” materiałów.
Ile zabawek potrzebuje dziecko do szczęścia? Wskazówki dotyczące psychologii

Instrukcje, które należy przeanalizować z góry przed zakupem. Instrukcje dotyczące prawidłowego użytkowania zabawki można umieszczać zarówno na samej zabawce, jak i na opakowaniu i na etykiecie lub w formie wkładki. Instrukcje powinny zawierać kuchnie dla dzieci następujące informacje:

 • potrzeba montażu i instalacji zabawek dla dorosłych (w przypadku zabawek, które nie powinny być montowane przez dziecko);
 • przez obecność części klocki dla dzieci potencjalnie stanowiących zagrożenie dla dziecka w przypadku niewłaściwego zainstalowania zabawki (na prowadnicę z wysuwaną deską, wiszącą huśtawką, kółkami, trapezami, linami itp.);
  w sprawie korzystania z zabawek i środków ostrożności;
 • ostrzeganie o możliwości wypadków w przypadku nieprzestrzegania środków ostrożności;
 • instrukcje dotyczące przechowywania zabawek w miejscach niedostępnych dla dzieci w wieku poniżej 3 lat;
  potrzeba regularnych kontroli podstawowych elementów zabawek (urządzenia do zawieszania, mocowania, opóźnienia);
 • instrukcje dotyczące ostrożnego korzystania z zabawki, aby uniknąć upadków lub kolizji, które powodują obrażenia;
  zalecenia dotyczące stosowania wyposażenia ochronnego klocki dla dzieci: kaski, rękawice, ochraniacze na łokcie, ochraniacze na kolana (do zabawek – wrotki i deski rolkowe).

Przejdź dalej: Ala Koala