Dlaczego nastolatki przyciągają gry ze śmiercią?

2

W ostatnich latach częstość samobójstw wśród nastolatków. Często jest to związane z grą w Internecie „Blue Whale” lub wycieczkami na szczycie pociągu, a wszystko jest rejestrowane na smartfonie przez nastolatka. Dlaczego nastolatki są tak przyciągane przez prawdziwe gry o niebezpieczeństwie i śmierci?

Dlaczego nastolatki przyciągają gry ze śmiercią?

Wielu rodziców dręczy myślami o tym, jak uniemożliwić nastolatkowi udział w niebezpiecznych grach, jak uniknąć śmierci. Te pytania przeszkadzały wielu rodzicom, nawet w ubiegłym stuleciu, kiedy gry nie były mniej niebezpieczne, związane z dławieniem lub wąchaniem kleju.

Co przyciąga nastolatków w grach ze śmiercią.

Od uduszenia nastolatek otrzymał euforię, która wywołuje halucynacje i niezwykłe doznania. Ciągle je przyciąga, by powtarzać niebezpieczne akrobacje, które przypominają działanie narkotyku. A gra niebezpieczna sprawia, że ​​jest bardziej dorosły i ma sens w swoim otoczeniu.

Współczesne gry stały się bardziej niebezpieczne i można je ukryć przed krewnymi. Na pierwszy rzut oka nastolatek zajmuje się komputerowymi, niewinnymi czynnościami, ale jak się okazuje z czasem, jest w niebezpiecznej grupie i zainteresował się grą „Blue Whale” lub „Red Owl”.

Nastolatek bierze udział w grach ze śmiercią, ze względu na głód ryzyka, chęć szybkiego stania się osobą dorosłą i niezależną. Chce pokazać swoją odwagę i niezależność od opinii dorosłych.

Większość dzieci uczestniczących w niebezpiecznych grach nie ma ochoty pożegnać się z życiem. Jeśli nastolatek ma konflikt z rodzicami, stara się wzbudzić litość w takich działaniach lub po prostu przyciągnąć ich uwagę.

Co rodzic powinien wiedzieć, aby zapobiec pragnieniu niebezpiecznej gry.

– 1 – Należy pamiętać, że aby zostać uczestnikiem gier ze śmiercią, każde dziecko może, niezależnie od sytuacji społecznej i finansowej. Według wielu psychologów, bogate dzieci są bardziej narażone na niebezpieczną sieć. Są bardziej ufni i mniej stabilni, w przeciwieństwie do nastolatków z ulicy.